• +90 216 368 57 97
  • EN

FILA Group

1920 yılında Floransa’da kurulan ve 1956 yılından beri Candela ailesi tarafından yönetilen F.I.L.A. (Fabbrica Italiana Lapis ed Affini), yüksek konsolide, dinamik ve yenilikçibir İtalyan sanayi kuruluşu olarak Pazar payını büyütmeye devam ediyor.

F.I.L.A Kasım 2015 yılında Milano Borsası tarafından YILDIZ listesine alındı.

2016 yılında 422 milyon Avro’nun üzerinde gelir elde eden firma, son yirmi yılda önemli ölçüde büyüyerek içinde the Italian Adica Pongo, the US Dixon Ticonderoga, the German LYRA, the Mexican Lapiceria Mexicana, the Brazilian Lycin ve the English Daler-Rowney Lukas’ın olduğu bir dizi stratejik satın alımlar gerçekleştirdi.

F.I.L.A; Giotto, Tratto, Das, Didò, Pongo, Lyra, Dooms, Maimeri ve Daler. Gibi markaları sayesinde renklendirme, çizim, modelleme, yazma ve boyama araçlarıyla global ölçekli bir İtalyan simgesidir.

F.I.L.A kuruluşundan itibaren teknolojik ve ürün gamında büyümede yeniliklerin devamlılığına odaklanmıştır.

Buna ek olarak, F.I.L.A. ve Grup şirketleri bireyler arasında yaratıcılığı teşfik etmek için kültür projelerini destekliyor ve konu ile alakalı enstitülerle iş birliği yapmaktadırlar.

F.I.L.A. 21 üretim tesisinde faaliyet göstermektedir,( 2 tanesi İtalya’dadır) dünya genelinde 40 yardımcı ortaklığı ve yaklaşık 7 bin çalışanı bulunmaktadır.

Firma ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayınız

Hikayemiz

Aşağıdaki filmde yolculuğumuzun en önemli aşamaları keşfedin: Tarihi kalem Floransada yapıldı, renklerin buluşu GIOTTO ile, Compasso dOronun başarısı Tratto Pen/kalem ile oldu, Adico Pongun ürün listesine eklenmesi ve bu ürünün popüler çamur modellemeleri başarıyı taçlandırdı. FILA Grubunun geçmişi, hayal gücü ile yapılan gerçek bir hikayedir.

FILA Türkiye

Okul öncesi ve okul dönemi boya, yazı ve oyun hamuru enstrümanları devi FILA Grup, Türkiye’de ofis açtı:

İtalya merkezli FILA, 18 ülkeden sonra 2012 yılından itibaren “FILA Kırtasiye ve Ofis Malzemeleri San. Tic. Ltd. Şti.” olarak Türkiye’de de faaliyet göstermektedir.

Türkiye ürün asortisinde yer alan ürünlerin 90%ı, dünya üzerinde yer alan FILA Grup’un kendisine ait olan 7 fabrikada üretilmektedir. Bu da bize kendi markalarımız olan CANSON,DALER ROWNEY, LYRA, GIOTTO, GIOTTO Bebe, DAS, TRATTO,MAIMERI gruplarında, piyasadaki ithalatçılar üzerinden getirilen rakip ürünlere göre fiyat avantajı sağlamakla beraber; ayrıca ürün güvenliği ve Tüketici Koruma Kanununca gerekli normlara uygunluklar anlamında da 100% kontrol ve garanti imkanı tanıyor.

Kurşun & boya kalemlerinden oyun hamurlarına, şekillendiricilere, sanatsal akrilik / guaj boyalardan sanatsal kağıt ürünlerine, yapıştırıcılardan multi-surface markörlere kadar çok geniş bir yazım, çizim, boyama ile kağıt ürünlerine ve şekillendirici enstrümanlara kadar oluşan bir ürün yelpazemiz bulunmaktadır.

Markalarımız

Sağlık ve Güvenlik Politikamız

Sağlık ve güvenlik politilarımıza ilişkin bilgilere burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.